İSMAİL AKYILDIZ

Girişimci - Mostarpark Sosyal Tesisleri Kurucusu


İsmail Akyıldız, 1 Mayıs 1958 İstanbul ümraniye de o zamanki cevher ağa camii lojmanı, şimdiki ümraniye müftülüğü binasında doğmuştur.

İsmail Akyıldız, ilköğretimini 1964-1969 yılları arasında Ümraniye Ahmet Cevdet Paşa ilkokulunda , ortaokul ve lise eğitimini 1969-1975 yılları arasında Ümraniye lisesinde tamamlamış 1976-1979 yılları arasında ise lisans öğrenimini Atatürk Eğitim Fakültesinde yapmıştır.

İsmail Akyıldız, 1974 yılında Gıda Sektöründe iş hayatına başlamış, 1980 yılından itibaren ise sanayici olarak Jeneratör sektöründe iş hayatına devam etmiştir. 2010 yılında tekrar Gıda Sektörüne dönmüş,MOSTARPARK SOSYAL TESİSİLERİNİ kurmuştur.

Mostarpark ismi, İsmail Akyıldız’ın Büyükdedesi Müderris Adem oğlu Hafız Mehmet Efendi’nin doğduğu yer olan Bosna Eyaletine bağlı Hersek sancağının şehri olan Mostar’ dan gelmektedir.

Hafız Mehmet Efendi 1852 yılında Bosna Eyaletine bağlı Hersek Sancağının şehri olan Mostar’a bağlı niksiç kasabasında doğmuştur. Boşnakça,Arnavutça,Osmanlıca ve latin dillerinde okur-yazar olan Hafız Mehmet Efendi 18 yaşından itibaren uzun yıllar Bosna eyaletinde değişik devlet görevlerinde bulunmuştur.En son görevi Avusturya – Macaristan impartorluğunun mitroviça konsolosluğunda tercüman olarak memuriyet hayatını tamamlamıştır.İsmail Akyıldız evli ve 3 çocuk babasıdır.


VİZYONUMUZ

Geçmişin iyi anılarını canlandırarak, bölgenin sosyal, kültürel ve sanatsal açıdan gelişmesine katkıda bulunmak, ekonomik ve mali açıdan istihdam üreterek bölgeye hizmet etmek.
Bölgede doğal ve organik şartlarda yetişmiş ürünleri sağlıklı, hijyenik şartlarda işleyip üreterek en leziz, en ekonomik şekilde müşterilerin beğenisine sunmak gayesi ile hizmete girmiş böyle de devam etmektedir…

Son yıllarda dünyada değişen konjönktürle birlikte sosyal ve kültürel değişikliklerle köy-kent birleşmesi gerçekleşmiş ve Trakyanın birçok bölümünde olduğu gibi bu gelişim girişimcileri cesaretlendirmiştir. Yerel yönetimlerin de pozitif yaklaşımı ve yerel yönetim-özel sektör işbirliği sayesinde bölge için önemli hizmetlerden biri olan MOSTARPARK SOSYAL TESİSLERİ ortaya çıkmıştır.

Dileriz bu tür güzel eserler girişimcilerimize örnek olur ve hızla devam ederek bölgenin sosyal, kültürel ve ekonomik alanda hızla kalkınması sağlanır.